Wypożyczalnia kajaków, spływy kajakowe na skraju Jury...

W 2013r. uruchomiliśmy stronę www z ofertą spływów kajakowych:

Kajakiem po Pilicy i nie tylko

Znajdą tam Państwo dokładne opisy z interaktywnymi mapami i zdjęciami rzek, na których najczęściej realizujemy spływy kajakowe, oraz wszelkie inne niezbędne informacje.
Obowiązują ceny podane na stronie kajakiempopilicy.pl lub wynegeocjowane telefonicznie.


Kontakt bezpośredni:

Michał Demel - tel. 692 47 58 25
Bożena Demel - tel. 602 29 58 24
mail:
demel@jurapolska.com
kontakt@kajakiempopilicy.plKajakarstwo jest formą rekreacji dostępną praktycznie dla każdego niezależnie od wieku, niewymagającą w przeciwieństwie do wycieczek rowerowych po Jurze dobrej kondycji fizycznej, przy tym mniej obciążającą organizm. W zależności od pory roku i wybranego odcinka rzeki może być to zarówno pełen relaks jak i spory wysiłek fizyczny połączony z koniecznością współpracy na wodzie, co wręcz idealnie integruje zespoły ludzi.

Typowy jednodniowy rekreacyjny spływ to kilka godzin bezpośredniego obcowania z przyrodą, połączony z lekkim wysiłkiem fizycznym i możliwością odpoczynku na piaszczystej plaży, czy popływania w rzece - to naprawdę potrafi odstresować...

Dysponujemy nowoczesnymi 1-osobowymi i 2-osobowymi kajakami polietylenowymi, które dowozimy na wybrany odcinek rzeki, a odbieramy po zakończonym spływie w umówionym miejscu skąd kierowców (lub uczestników zależnie od liczbebności grupy) odwozimy na miejsce startu. Wypożyczamy sprzęt zarówno na spływy jednio jak i wielodniowe, oraz służymy pomocą w wyborze trasy.

Północna Jura większości z nas kojarzy się z suchą piaszczystą krainą białych skał, na południu dnem Dolinek Krakowskich płyną niewielkie potoki, lecz ogólnie wody zbyt wiele w tym regionie nie ma. Jednak mają tu swe źródła dwie duże rzeki które płynąc skrajem Jury oferują doskonale warunki do uprawiania kajakarstwa.
Warta mająca źródła w Kromołowie (dzielnica Zawiercia), od Częstochowy - Mirowa pozwalająca na swobodny i łatwy spływ, oraz Pilica która w górnym biegu dostarcza wielu atrakcji, a za Maluszynem wiedzie wody spokojnym nurtem w piaszczystym korycie z licznymi plażami. Nie można zapomnieć o niewielkich ale uroczych dopływach czyli Wiecicy i Krztyni. Poza tym obsługujemy spływy na Nidzie (Biała od Mniszka, Czarna od Nidy/Brzezin), Liswarcie i Warcie na Załęczańskim Łuku

JuraPolska rzeki na krótych wypożyczamy kajaki

Fotorelacje z niektórych naszych prywatnych spływów znajdziecie na blogu: Między Wartą, Nidą i Pilicą
Z wyjątkiem nielicznych fragmentów gdzie podaję autora, wszystkie teksty, zdjęcia, kod i layout na stronach www.jurapolska.com, www.jurapolska.pl, www.kajakiempopilicy.pl są mojego autorstwa i wykorzystanie ich na jakimkolwiek polu możliwe jest tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody.

JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę


2001-2024 © Michał Demel
tel. 692 47 58 25 lub 602 29 58 24
JuraPolska.com & KajakiemPoPilicy.pl