Między Wartą, Nidą i Pilicą - fotorelacje autora JuraPolska.com z prywatnych wycieczek pieszych, rowerowych i kajakowych.
Jura Krakowsko - Częstochowska


wycieczka piesza - 3 dni na jurajskich szlakach, marcowa wędrówka - wstęp

Specyfika mojego zawodu nie specjalnie pozwala mi na swobodne dysponowanie czasem w ciepłej porze roku i wybranie się na kilkudniową prywatną wycieczkę do łatwych nie należy. Na dobrą sprawę pozostaje wczesna wiosna, okres późnej jesieni i zimy, no ew. pierwsza połowa września, ale wtedy mogą pojawić się z dnia na dzień chętni na spływ kajakowy. W okresie jesienno zimowym kiedy czasu mam sporo, problemem jest dla odmiany bardzo krótki dzień. W zeszłym roku zima przeciągała się niemiłosiernie, a później byłem ciągle zajęty przy przygotowywaniu tras rajdowych na X Zlot Plejad, więc teraz korzystając z pogody spakowałem plecak i w drogę.

Trasę zaplanowałem sobie wcześniej i przeszedłem ja dokładnie wg planu, noclegi pod namiotem, wędrówka jak za dawnych czasów z dobytkiem na placach i to było największa dla mnie niespodzianka. Mimo że plecak lekki około 12-13kg (dawniej chodziłem z plecakiem ważącym grubo ponad 20kg) to dopiero ostatniego dnia przestałem czuć ciężar. Za to totalną porażką okazały się "trekingowe trampki z Decathlona", które przy nawet długich marszach na lekko sprawdzają się dobrze to przy dodatkowym obciążeniu i marszu po stromych kamienistych ścieżkach nie dawały żadnej stabilności. Mocne zawiązanie sznurówek to dla odmiany ucisk na stopę i w efekcie odciski... Choć może tym razem trafiłem na jakąś felerną parę? Za to pogoda dopisała, przez cały czas słonecznie, choć na otwarty terenie przez silny wschodni wiatr upału nie było ;) wystarczy dodać, iż poza naprawdę zacisznymi polanami/dolinkami cały czas w czapce chodziłem.
Inf. techniczna - w exifach zdjęć czas jest przesunięty o godzinę do przodu.Dość marudzenia i zapraszam do fotorelacji:   dzień I   dzień II   dzień III


Mapa wycieczki

Schematyczna trasa wędrówki naniesiona na mapę OpenStreetMap za pośrednictwem GPSies.com.

Powrót do spisu wycieczek »»»Z wyjątkiem nielicznych fragmentów gdzie podaję autora, wszystkie teksty, zdjęcia, kod i layout na stronach www.jurapolska.com, www.jurapolska.pl, www.kajakiempopilicy.pl są mojego autorstwa i wykorzystanie ich na jakimkolwiek polu możliwe jest tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody.

JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę


2001-2020 © Michał Demel
tel. 692 47 58 25 lub 602 29 58 24
JuraPolska.com & KajakiemPoPilicy.pl