Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy...


Jura Krakowsko Częstochowska - wycieczka rowerowa - e-bikiem do Pieskowej Skały - 15.06.2021r.


Epidemia przygasa, grupy szkolne wróciły na jurajskie szlaki i w czerwcu zdecydowałem jak tylko będzie możliwość wykorzystywać rower jak środek lokomocji. Raz iż mało było wcześniej jeżdżenia, dwa o wiele ważniejsze - busy dalej różnie funkcjonują i przejazd komunikacją publiczną między częścią północną a południową Jury do prostych nie należy.
W latach minionych też czasem dojeżdżałem rowerkiem, ale że zazwyczaj wycieczki z noclegami to luki bagażowe zapełnione dobytkiem młodzieży po brzegi. Teraz jednodniówki, rower można do luku wrzucić - przyjemne z pożytecznym i odpada kombinowanie jak później wrócić do domu lub po samochód...

Dzień wcześniej pojechałem 25km na miejsce spotkania grupy z domu do Złotego Potoku, po południu wróciłem jeszcze 15km z Podzamcza. Wieczorem dylemat jak rozplanować dzień kolejny - podjechać samochodem z rowerem do Wolbromia i własnym trekingiem 20km, czy dwa razy dłużej ale e-bikiem żony. Jednak wygrało lenistwo, a właściwie chęć szybkiego powrotu do domu, i na spotkanie z grupą do Pieskowej pojechałem z Podzamcza via Ryczów, Bydlin, Chrząstowice, Cieplice, Jangrot do Sułoszowej. Rowerem ok. 40km, 1h 50min (ok. 9:45 byłem pod Pieskową) i niesamowicie fajna trasa, a po godz. 16 z w pełni zrealizowanym programem już w domu.

Foto z Sony TX30

Rabsztyn

10.06.2021 - późny (dopiero o 19:15 pożegnałem się z grupą koło maka) powrót rowerem z Olkusza do Podzamcza przez Rabsztyn, Bogucin, Klucze, Rodaki i Świniuszkę. Ogólnie był całkiem fajny dzień, z wyjątkiem zamieszania na Pieskowej, a podejście w ciągu 19 minut spod Bramy Krakowskiej do Jaskini Łokietka chyba będę długo pamiętał ;)

Rabsztyn

Rabsztyn14.06.2021 - rankiem do Złotego Potoku, jurajska polna droga z Jaworznika do Żarek, coraz mniej takich pozostało, asfalt lekiem na całe zło i miarą sukcesu w rozwoju turystyki (fotka z telefonu).

Poniżej już fotki z 15.06.2021

Podzamcze

Zamek Ogrodzieniec

Podzamcze

Zbocza Góry Janowskiego i szutrowy odcinek Rowerowego Szlaku Orlich Gniazd / Szlaku Warowni Jurajskich w kierunku Ryczowa.

Ryczów

Żółty szlak koło Ryczowa a poniżej Straszykowej Góry.

Ryczów

Zjazd żółtym szlakiem na zachód od rez. Ruskie Góry - tu zawsze był piach, ale teraz już do przesady. Nawet równoległe drodze ścieżki jak piaskownica... Szybciej było by pojechać asfaltem przez skraj Złożeńca.

Krzywopłoty

Szutrem w dół do Krzywopłotów.

Bydlin

Wyjazd z Bydlina gdzie na drodze wolbromskiej koszmarny ruch z ogromem ogromnych ;) ciężarówek.

Domaniewice

Pagórki okalające Dolinę Wodącą widziane od południa.

Domaniewice

Domaniewice Skoraszewy - z radością uciekam na boczną dróżkę.

Zarzecze

W dolinę Białej Przemszy, do Zarzecza dokładniej.

Golczowice

Błąd, głupi błąd - zajęty rozmową tel. w Zarzeczu przejechałem przez tory na DW783, a miałem bokiem przez Chrząstowice jechać.

Las Michałowiec

Szuter tnący dawną dolinę Białej Przemszy w stronę Cieplic - jeździłem tu wielokrotnie, raz nawet mozolnie na piechotę wędrowałem.

Cieplice

Płaskodenna kotlina zajęta przez Cieplice.

Cieplice

Początek podjazdu do Jangrotu

Jangrot

Poruszona cyknięta z jadącego roweru fotka z widokiem wstecz już prawie na końcu podjazdu - skrótem tym jadę po raz pierwszy.

Jangrot

Klasycystyczny XIXw. kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Jangrocie.

Trzyciąż

Widok z Białej Drogi na Pasmo Smoleńsko-Niegowonickie.

Wyżyna Olkuska

Rozległa rolnicza wierzchowina nad Sułoszową z delikatnym zarysem Babiej Góry w tle.
W maju jednego dnia z Jarzmanowic i skraju Pustyni był prześliczny widok na ośnieżone Tatry i Babią, jak na złość nie miałem aparatu, nawet smartfona ze sobą.

Sułoszowa

Pędem do Sułoszowej.

Dolina Prądnika

Już w górnej części Doliny Prądnika.

Dolina Prądnika

No i u celu, znaczy między pierwszym a drugim stawem, czas się przebrać i na pobliski parking czekać na przybycie turystów.

Powrót do spisu wycieczek »»»Z wyjątkiem nielicznych fragmentów gdzie podaję autora, wszystkie teksty, zdjęcia, kod i layout na stronach www.jurapolska.com, www.jurapolska.pl, www.kajakiempopilicy.pl są mojego autorstwa i wykorzystanie ich na jakimkolwiek polu możliwe jest tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody.

JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę


2001-2024 © Michał Demel
tel. 692 47 58 25 lub 602 29 58 24
JuraPolska.com & KajakiemPoPilicy.pl