Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy...


wycieczka rowerowa - "zimowe" kółeczko po okolicy, znaczy Mirów, Kroczyce itp. - 3.02.2018

Jak w tytule - moja stała trasa po najbliższej okolicy, wersja "płaska". Fotki z wcześniejszych wyjazdów np: marzec 2017, styczeń 2017, maj 2015, maj 2014 i setki innych wyjazdów. Tym razem bardzo nie chciało się mi ruszać na rower, ale że słoneczko świeciło i powiedzmy sucho to trzeba było sprawdzić ostatnie zmiany w sprzęcie. W kalendarzu początek lutego, w słońcu spokojnie koło 8stC, ptaki śpiewają, a koty marcują.

Dystans: 35km
Trasa: Włodowice - Góra Włodowska - Gorzelnia - Mirów - Bobolice - Zdów - Zalew Dzibice - Wrzoski - Kroczyce - Jeziorki - Morsko-Zaborze - Włodowice
Kotowice

Lasy między Kotowicami a cmentarzem wojennym i linią CMKi.

Mirów

Sarenki na skraju kompleksu leśnego k/Gorzelni.

Mirów

W Mirowie nowy chodnik, nowy kawałek asfaltu k/Orlika, szkoda że zakaz 3,5t dalej wisi.

Bobolice

Wawel, wróć Bobolice ;)

Bobolice

I jeszcze raz Bobolice.

Dzibice

Przekop CMKi między Młynami a Dzibicami z widokiem na zalew i Skałki Kroczycie.

Białka Zdowska

Bobry ponownie spiętrzyły Białkę Zdowską, może znowu się z kajakiem wybrać jak w 2015r.

Białka Zdowska

U ujścia potoku Wodąca do Białki.
Ostatnio zmodernizowałem trochę rower i trzeba było sprawdzić jak całość działa. Jak to często bywa oczekiwania swoją drogą, rzeczywistość swoją:
1. chwyty są OK, choć w porównaniu do piankowych zero tłumienia drobnych drgań, za to przy okazji zwęziłem w końcu kierownicę po 2cm z każdej strony i jest dużo wygodniej. Sam montaż nie przebiegał zbyt łatwo, gdyż zastosowane śruby chyba z plasteliny wykonano.
2. Mechaniczne Tektro - po montażu i odtłuszczeniu tarczy/klocków istny dramat. Wyprażyłem klocki żywym ogniem, przetarłem tarczę bardzo drobnym papierem ściernym i jeszcze raz odtłuściłem. Troszkę lepiej, ale ciągle tylko spowalniacze, do mechanicznych Deore o hydraulicznych Magurach nie mówiąc, brakuje kosmosu. Pod koniec wyjazdu coś tam zaczynały łapać, czyli trzeba porządnie dotrzeć i się zobaczy.
3. SR Suntour NRX wersja powietrzna - dużo sztywniejszy i o skromny 1kg, tak słownie jeden kilogram, lżejszy od "fabrycznego" NVX. Działa płynnie, choć drobne nierówności chyba sprężynowiec lepiej wyłapywał, jednak to pewnie kwestia dobrania ciśnienia/SAGu i temperatury otoczenia.
Po ostatnim wyjeździe z Książa dalej SPD nie przekręciłem, zdaje się poczekam z tym do końca "zimy".Kroczyce

Widok na Mariankę i dolinkę potoku Wodąca, działki budowlane za moimi plecami (zastanawiałem się nad jedną z nich) zmieniły właścicieli i budowa już ruszyła.

Kroczyce

Przestrzeń rekreacyjna w centrum Kroczyc.
Jak już w końcu wyprowadzą krajówkę (DK78) poza zabudowę to miejscowość jeszcze sympatyczniejsza będzie.

Lgotka

W Lgotce utwardzono drogę do źródła i nowych domów za lewą krawędzią kadru.

Włodowice

Ruiny Pałacu Warszyckiego / Aten Olkuskich, delikatesy i barokowy kościół św. Bartłomieja, czyli ta mniej ruchliwa/spokojniejsza część Włodowic.

Powrót do spisu wycieczek »»»Z wyjątkiem nielicznych fragmentów gdzie podaję autora, wszystkie teksty, zdjęcia, kod i layout na stronach www.jurapolska.com, www.jurapolska.pl, www.kajakiempopilicy.pl są mojego autorstwa i wykorzystanie ich na jakimkolwiek polu możliwe jest tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody.

JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę


2001-2021 © Michał Demel
tel. 692 47 58 25 lub 602 29 58 24
JuraPolska.com & KajakiemPoPilicy.pl